Rozwiązanie konkursu: MAŁY PISARZ ODNALEZIONY!

ZWYCIĘZCĄ KONKURSU LITERACKIEGO ZOSTAŁ KRZYŚ MATYSEK.
PIĘCIOLATEK ZADEBIUTUJE JAKO WSPÓŁAUTOR „PODRÓŻY MISIA KAZIMIERZA”

Wilk&Król Oficyna Wydawnicza z radością zawiadamia
o szczęśliwym zakończeniu konkursu „Mali pisarze poszukiwani”. Konkurs został ogłoszony w sierpniu 2013 r. i skierowany był do dzieci. Zadanie polegało na wymyśleniu rozpoczęcia trzeciej części opowieści o rezolutnym misiu, która będzie nosiła tytuł „Podróże misia Kazimierza”.
Spośród nadesłanych na konkurs prac Paulina Wilk, autorka serii przygód małego misia, wybrała zwycięską opowieść. Jej autorem jest pięcioletni Krzyś Matysek, który – z pomocą mamy – stworzył pomysł na rozpoczęcie podróżniczego tomu.

- W odpowiedzi na konkurs otrzymaliśmy wiele wspaniałych, zaskakujących pomysłów – mówi Paulina Wilk. – Dzieci z pomocą rodziców zaproponowały wątki komediowe, przygodowe, a nawet sensacyjne. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim małym pisarzom, gratuluję im nieskrępowanej wyobraźni, poczucia humoru, odwagi wymyślania niesamowitych i wzruszających zdarzeń. Mam nadzieję, że konkurs okaże się początkiem zabaw literackich i wstępem do samodzielnego pisania. Dlaczego wybrałam opowieść Krzysia Matyska? Spodobał mi się pomysł, by pierwszą ważną podróż w życiu Kazimierza poprzedzić marzeniami o dalekim świecie. Nie mogę zdradzić szczegółów, ale najpierw w misiu zrodzi się ciekawość innych krajów i miejsc, a dopiero potem zacznie się wielkie pakowanie.
W opowiadaniu autorstwa Krzysia na pierwszym miejscu są przeżycia i nadzieje związane z wyjazdem. Ja również pisząc staram się dawać pierwszeństwo uczuciom Kazimierza.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują nagrody – audiobooki z pierwszą częścią serii „Przygody misia Kazimierza”. Zaś zwycięzca konkursu będzie współautorem pierwszego rozdziału trzeciej części – jego nazwisko znajdzie się w książce. Laureat weźmie też udział w nagraniu mini audiobooka, który będzie towarzyszył premierze „Podróży misia Kazimierza”, planowanej na początku przyszłego roku. Do tej pory w serii ukazały się: „Przygody misia Kazimierza” (2012) oraz „Lato misia Kazimierza” (2013).
Więcej o misiu Kazimierzu oraz serii na www.miskazimierz.pl